RENOVACE - RENOVACE-NOVAK

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Perfektní servis a prvotřídní kvalita!

U PORTASu obdržíte vše z jedné ruky!
DVEŘE
Dekory PORTAS které jsou napodobeniny dřevěných dýh nerozezná na první pohled od pravého dřeva ani odborník. Materiály na renovaci PORTAS jsou vyráběny z prvotřídních materiálů na nejmodernějších strojích. Nevyrábí se z reciklátu.

Materiál PORTAS je na světle stálobarevný, jednoduše snadno se udržuje.
Výrobou a kvalitu materiálů a zpracování prověřuje zkušebna Deutsches Institut fur Mobeltechnik v Rosenheimu.


Renovace domovních dveří

PORTAS udělá z Vašich starých domovních dveří...
...bezpečnou a reprezentativní součást Vašeho domu!

Optimální alternativa nových domovních dveří!

Pokud se Vaše domovní dveře „dostanou do let”, potom na nich každodenní používání a povětrnostní vlivy zanechaly výrazné stopy. Často chybí také moderní zabezpečení dveří. Jenže zabudování nových domovních dveří způsobí většinou vysoké náklady a hodně práce. Co s tím?
Řešení: PORTAS zrenovuje Vaše v jádru ještě zachovalé dveře za jediný den - bez špíny, hluku a velkého staveniště.


 Reprezentativní, stylové a atraktivní
 Bez vybourání a zednických prací
 Renovace za jediný den
 Odolné vůči povětrnostním vlivům a se snadnou údržbou
 Velký výběr modelů
 Na přání s bezpečnostní výbavou
 Souprava domovních dveří a garážových vrat

Alternativa ke koupi nových dveří!
PORTAS z hodnotného jádra Vašich starých domovních dveří vytvoří „nové” za pouhý jeden den. A sice tak individuálně, jaký je Váš osobní styl.
Vchodové dveře, vizitku Vašeho domu, upravíme na základě ještě zachovalého jádra Vašich starých domovních dveří, opět nově a moderně.

Vhodné pro každé domovní dveře!
Renovace domovních dveří PORTAS je aktuální řešení pro všechny druhy domovních dveří, ať už jsou z jakéhokoli materiálu, např. ze dřeva nebo hliníku, se skleněnou výplní nebo bez ní.
Rádi Vám ukážeme nepřeberné možnosti renovace domovních dveří.
Modernizace dveří se systémem

PORTAS nabízí vhodné dveře pro každý styl.

Dveře mají veliký vliv na celkovou atmosféru každé místnosti. Odlupující se barva, šrámy, nebo pouze nemoderní dekor - mnohé dveře vypadají po letech opotřebovaně, nebo se již jednoduše nehodí do dnešního interiéru.
Pokud chcete Vaše interiérové dveře zkrášlit, ale obáváte se obtížného lakování nebo nákladné výměny dveří, má PORTAS pro Vás perfektní řešení: specialisté jedničky na renovace v Evropě dokáží během jediného dne, bez špíny a hluku, úplně změnit styl a vzhled každých interiérových dveří. Přesně podle Vašich přání přepracujeme hodnotné jádro Vašich dveří a opatříme ho novým povrchem ve Vámi zvoleném dekoru. Ať již moderní a dizajnové, klasicky elegantní, tradiční,
či ve venkovském stylu, díky více než 1 000 možným kombinacím najdete zcela snadno dveře, které se budou hodit k Vašemu individuálnímu stylu bydlení.
Nejkvalitnější materiály, nejmodernější výrobní technologie jakož i vlastní montáž provedená Vaším odborným závodem PORTAS zaručují vždy prvotřídní výsledek. Také po desítkách let vypadají Vaše renovované dveře jako nové, neboť všechny povrchy jsou stálobarevné, odolné proti otěru a proražení a snadno se udržují.
Toto trvanlivé, ekologicky smysluplné a moderní řešení Vám ušetří nejen mnoho námahy, ale také finanční prostředky. A sice natrvalo, neboť dveře renovované přes 40 let osvědčeným systémem PORTAS nemusíte již nikdy natírat.
PORTAS renovace dveřních zárubní

Dveře renovované firmou PORTAS jsou dokonalé teprve s vhodnou zárubní.

V normálním případě by Vám rozhodnutí pro zabudování nových dveří a zárubní připravilo spoustu mrzutostí: je třeba vybourat staré zárubně; důsledkem jsou špína, omítání a tapetování. Renovace zárubní PORTAS funguje zcela bez problémů - a sice bez špíny a hluku, neboť stará zárubeň nemusí být vůbec vybourána. Podle Vašich přání a typu stávající zárubně máme k dispozici různé postupy, takže PORTAS dokáže splnit Vaše speciální přání.


Máte na výběr čtyři možnosti:
1. Potažení zárubně metodou PORTAS u ocelových zárubní
2. Potažení zárubně metodou PORTAS u dřevěných zárubní
3. Potažení zárubně metodou PORTAS –stylové rozšíření
4. Obložkové zárubně PORTAS
Řešení 1:
Potažení zárubně metodou PORTAS u ocelových zárubní
Staré zárubně budou potaženy vysoce kvalitním materiálem PORTAS v dekoru PORTAS Vašich dveří.
Řešení 2:
Potažení zárubně metodou PORTAS u dřevěných zárubní
Také dřevěná zárubeň vytvoří díky potažení v dekoru PORTAS jednotný celek s Vašimi novými dveřmi PORTAS.
Řešení 3:
Potažení zárubně metodou PORTAS -stylové rozšíření
Pokud by se úzké čelní strany zárubní nehodily k Vámi zvoleným dveřím PORTAS, potom je stylové rozšíření zárubní tím správným doplňkem. Tento postup stylově zlepší vzhled Vašich zárubní.
Řešení 4:
Obložkové zárubně PORTAS
Ať se jedná o nehezké ocelové zárubně, nebo úzké dřevěné zárubně, obložková zárubeň PORTAS vyřeší každý problém se zárubněmi a dveřmi.
Těsnění na nárazové straně zaručuje tiché dovíraní dveří a utěsnění falcu. Omezí se tak prostup vzduchu i hluku. Nákladné práce s omítáním a tapetováním odpadají.
V kombinaci se závěsy seřiditelnými ve třech směrech budou renovované dveře PORTAS v zárubni PORTAS opět stabilní a budou se dát perfektně dovírat.
Další výhodou obložkových zárubní PORTAS je, že není zapotřebí nového polotovaru dveří. PORTAS použije jako vždy původní jádro Vašich starých dveří!
STROPY
Za pouhý jeden den Vám namontujeme nový stropní podhled.

Lepší atmosféra a více pohody, toto řešení Vás překvapí.

Napínaný stropní podhled PORTAS je vhodný pro všechny místnosti. Do nové a nebo starší budovy je zabudování napínaného stropního podhledu jednoduché, rychlé a zcela jednoduché. Nový napínaný stropní podhled PORTAS se montuje přímo pod současnou konstrukci stropu. Vyklízení pokojů není nutné, stačí sundat obrazy a odnést květiny. Montáž se provádí většinou během jednoho dne bez odpadu a špíny. Napínaný stropní systém PORTAS se skládá z hliníkové profilované lišty, která se upevní na stěnu nebo na stávající strop. Nový stropní podhled PORTAS tvoří kvalitní flexibilní fólie s vynikajícími vlastnostmi, která se upíná do profilů.


Nebaví Vás stále znovu malovat Váš strop?

Potom je pro Vás stropní podhled PORTAS určitě to pravé. Protože zcela odpadne nákladné, stále se opakující malování. Odpadá namáhavé stěrkování stropů. Do minulosti patří také opadávající omítka, nerovná místa a praskliny. Strop se již nikdy nemusí malovat. Na přání Vám současně namontujeme také vhodné osvětlení. Kabely a transformátory zmizí za novým podhledem.

Systém stropních podhledů a osvětlení PORTAS – každý strop je jedinečný!
Zabudování za jediný den!

Tyto přednosti Vás přesvědčí:
 Strop se už nikdy nemaluje
 Bez nákladného malování a stěrkování
 Bez nerovných míst, prasklin nebo opadávající omítky
 Zvláště flexibilní a odolné proti popraskání
 Minimální výška konstrukce
 Vyrobené na míru podle situace ve Vaší místnosti _ Antistatické, a proto bezprašné
 Vhodné pro alergiky
 Nejvyšší kvalita materiálu
 Těžko zápalné (B1) podle DIN 4102
 Zvlášť snadno se udržují
 Vhodné pro vlhké prostory
 Mnoho barev a povrchů
 Nesčetné varianty provedení
 Reprezentativní vzhled
 Hodí se ke každému stylu zařízení
 Osvětlení může být integrováno

Skvělé vyhlídky.
Zažijte zcela nový prostorový dojem!

Každá místnost reprezentuje Váš zcela osobní styl zařízení. Kromě nábytku a zdí jsou strop a osvětlení důležitými prvky, které formují prostor. Díky individuálnímu vyhotovení na míru se stropní a osvětlovací systém PORTAS harmonicky přizpůsobí, jak barvou tak i ztvárněním, libovolné situaci v prostoru. Podhled PORTAS získá nejenom obdiv Vašich hostů a přátel, ale odráží také Váš styl. Tato úplně rovná plocha se postará o zvláštní atmosféru, která zušlechtí každou místnost. Prostřednictvím efektního zrcadlení vznikne dojmem většího prostoru. Stropní a osvětlovací systém PORTAS klade důraz nejen na nesčetné možnosti provedení, ale i na vysokou kvalitu. Proto nemohou vysoce odolné a kvalitní fólii uškodit ani teplo ani chladno, či vlhko nebo sucho. Nemá spáry a je bezprašná, a proto je zvláště vhodná pro alergiky.

Barvy a povrchy pro strop podle Vašich přání!
Pro Váš nový podhled PORTAS máte k dispozici širokou paletu barevných odstínů. Bez problémů jsou možné i barevné kombinace. Kromě lesklých vysoce kvalitních fólií nabízíme také matné povrchy, jejichž barvy jsme záměrně ladili decentně. Rádi Vám poradíme při volbě vhodných barev a povrchů. 

Integrované osvětlení podle Vašich přání!
V rámci jediného pracovního postupu zabudujeme do stropu PORTAS osvětlení podle Vašich přání. A to přesně tam, kde si to přejete, a nezávisle na poloze přívodu proudu. Vestavěný transformátor a kabely budou skryty za novým podhledem. Jednotlivá svítidla jsou přizpůsobena výběru barev stropní plochy a profilů.


SCHODY
Renovace schodiště metodou PORTAS


Staré schody opět hezké...
...a bezpečné - pomocí systému „schod na schod“!

Vhodné pro všechny typy schodišť!
Prošlapané schody s poničenými hranami jsou nejen nevzhledné, ale i dost nebezpečné. Úrazy na starých schodech bývají velice vážné. V takovém případě nestačí schody natřít, polepit kobercem nebo obložit PVC.
Řešení: Zabudujeme na Vaše stávající schodiště nové stupně z laminátu nebo pravého dřeva. Renovaci provedeme během jediného dne bez vybourání původního schodiště. Během práce se může schodiště používat, a proto nezůstane patro bez přístupu. Součástí renovace jsou i podesty a můžeme položit plovoucí podlahu ve stejném dekoru jako schodiště na chodbách i v místnostech. Naše nové, hezké, moderní a robustní schody se snadno udržují. Jsou opatřeny protiskluzovou hranou a čelí nárokům každodenního používání!
NOVINKA: Na přání je možné do schodiště zabudovat LED osvětlení do podstupnic.

 Krátká doba renovace
 Velice jednoduchá údržba
 Velký výběr modelů a dekorů
 Vlastní výroba a montáž
 Zvýšení hodnoty domu
 Zlepšení bezpečnosti schodiště
 Exkluzivní vzhled

KUCHYNĚ
Jiná cesta ke kuchyni Vašich snů!

Pro Váš problém s kuchyní zcela jistě existuje řešení PORTAS.

Kuchyně je srdcem každé domácnosti. Nejen že se zde vaří a peče, ale je také místem, kde se schází celá rodina. A to je důvod, proč byste měli na renovaci své kuchyně klást ty nejvyšší nároky – a to až do nejmenšího detailu.
U firmy PORTAS naleznete všechny přísady do kuchyně Vašich snů: dekory čelních dvířek vyhovující Vašemu vkusu, praktická řešení detailů pro nejrůznější účely, vhodné elektrospotřebiče a mnoho dalšího. Proměňte kuchyni svých snů ve skutečnost – s pocitem jistoty, že současně získáte stabilní hodnotu: renovace metodou PORTAS se systémem zaměnitelných kazet čelních dvířek Vám to umožní! Přes sebelepší péči nevypadá kuchyně po několika letech příliš přitažlivě. Důvod je jasný: horko, tuk a voda zanechávají nutně stopy. Kromě toho neodpovídá stará kuchyně ani současným trendům zařizování. Avšak až na menší šrámy a mezitím možná i příliš malý Úložný prostor jsou běžně i 10 až 20 let staré kuchyně i s elektrospotřebiči ještě plně funkční a byla by velká škoda je vyhodit! Takovou kuchyni kompletně demontovat a vyhodit znamená vysoké náklady, rámus a špínu. To není nutné!

PORTAS má správný recept pro staré kuchyně "Systém zaměnitelných čelních dvířek" zachovává dosud neporušené skříňky staré kuchyně a proto je optimální alternativou nákupu nové. Šetří čas, přírodní zdroje a nebudete mít staveniště ve svých čtyřech stěnách. Podle Vašich přání vymění PORTAS na míru všechny čelní díly, pracovní desku, obložení ledničky atd. za nové. Všechny nové díly budou vyhotoveny na míru ve vlastní dílně PORTAS a staré závěsy budou nahraženy novými.

Vaše výhody:

Vhodné pro všechny kuchyně
Individuální bezplatné poradenství
Renovace za jediný den
Bez špíny a hluku u Vás doma
Ověřená kvalita
Mnoho modelů a dekorů
Praktické řešení detailů
Čtyři kuchyně v jedné - díky technice zaměnitelných kazet
Zhotovení na míru
Vlastní výroba a montáž
Dlouhá životnost díky vysoké kvalitě PORTAS
Jednoduchá Údržba, odolné proti nárazu a oděru
V cenových relacích od standardu až po exkluzivní
Zabudování nových elektrospotřebičů podle potřeby
Na přání také kompletně nové kuchyně

Řešení detailů PORTAS umožní i přání, týkající
se přestavby a vestavby nových prvků, například:

odpadkový koš
systém pro třídění odpadků
pracovní deska
vysouvací spížní skříň
vysouvací rošt pro hrnce
otáčecí stojan pro rohovou skříň
jídelní deska
stojan na lahve
vysoká skříňka
věncové lišty
osvětlovací lišta
zábradlí
různé druhy zásuvných skříněk
dřez
řešení rohů
větší úložný prostor
obložení ledničky
zabudování zásuvek
Na přání nové elektrospotřebiče! Samozřejmě zabuduje PORTAS do Vaší kuchyně na přání i nové elektrospotřebiče renomovaných firem.
Je jedno, zda chcete vyměnit Vaši starou ledničku za novou Úspornou, nebo chcete dodatečně doplnit myčku nádobí nebo mikrovlnku
- PORTAS to umožní!

Kuchyňské linky nejenom renovujeme, ale také vyrábíme nové přesně na míru, včetně koupelnového nábytku.
O PORTASU
Kompetentní a komfortní: idividuální poradenství u zákazníka!
Společně s Vámi probereme i ty nejmenší detaily přímo na místě u Vás doma, jak je u řemeslníků tradicí, zaměříme na milimetr přesně a necháme si na poradenství dostatek času kdykoli se Vám to bude hodit, třeba i po pracovní době.
PORTAS chce poznat Vaše bydlení a Vaše s ním spojená individuální přání zcela přesně.
Tento servis Vás nebude stát ani korunu! Zaručí Vám ale renovační a modernizační řešení, která se budou perfektně hodit k Vašemu bydlení.

Jako Vaši hosté dbáme na čistotu a dochvilnost!
Abychom Vám v co největším rozsahu ušetřili vznik staveniště u Vás doma, provádíme co největší podíl prací v naší dílně. Tímto způsobem jsme schopni omezit vznik špíny a hluku u Vás na absolutní minimum.

Profesionální a perfektní: výroba na míru!
U PORTASu není výroba na míru výjimkou ale pravidlem - každá renovace je unikátní.Můžete si být jisti, že vše bude perfektně pasovat.
Pečlivá a čistá odborná montáž!
Vaše renovované dveře vzniknou za použití vysoce kvalitních materiálů a moderní výrobní technologie.
Od výroby po montáž nabízíme vše z jedné ruky! PORTAS namontuje renovaci podle Vašich přání v dohodnutém termínu, na milimetr přesně, během několika hodin odborně, včas a čistě.
S námi můžete počítat -na korunu přesně!
U PORTASu neexistují žádná překvapení týkající se konečné ceny, nebo přibližné cenové nabídky. Ještě před provedením první pracovní operace víte přesně, co bude později stát na vyúčtování. Zcela závazně a na korunu přesně.

Exkluzivní a bezvadná: prvotřídní kvalita!
Za vysokou kvalitu materiálů PORTAS ručíme svým jménem. Proto obdržíte po pečlivé konečné prohlídce osvědčení kvality PORTAS. Naším přáním je, abyste měli ze své renovace dlouho potěšení a velice bychom si vážili Vašeho doporučení našich renovací.

Existuje mnoho důvodů renovovat a modernizovat s firmou PORTAS:
 Renovace za jediný den: ráno odvezeme staré, večer přivezeme hotové
 Bez bourání či obtížného natírání
 Žádná špína a hluk u Vás doma
 Vhodné pro všechny typy dveří
 Již nikdy natírání dveří
 Více než 1 000 modelů dveří
 Původní jádro dveří a zárubní zůstane zachováno
 Zachování hodnotných dveří z masivního dřeva
 Dlouhá životnost díky vysoké a vyzkoušené kvalitě
 Šetří životní prostředí a Vaši peněženku
 Vlastní výroba, včasná a odborná montáž
 Snadná údržba, odolné vůči otěru a proražení
 Ve všech cenových relacích – od standardních po exkluzívní

OBCHODNÍ PODMÍNKY
Všeobecné obchodní podmínky pro renovace PORTAS

I. Obecná ustanovení
1. Tyto Všeobecné obchodní podmínky pro renovace PORTAS (dále jen „VOP“) platí pro všechny renovace dveří, zárubní, domovních dveří, schodišť, kuchyní, koupelnového nábytku, krytů topných těles, stropních podhledů a dalších metodou PORTAS ® (dále též jen „dílo“) a jsou, ve smyslu ustanovení § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen „občanský zákoník“), nedílnou součástí každé smlouvy uzavřené mezi zhotovitelem a objednatelem. Ujednání odchylná od těchto VOP a jakákoli další ujednání mezi zhotovitelem a objednatelem jsou platná a
pro strany závazná pouze v případě, že byla přijata písemně; v takovém případě mají takováto odchylná a další ujednání před těmito VOP přednost.
2. Smlouva se uzavírá na základě písemné objednávky objednatele potvrzené zhotovitelem a platí pro ni následující podmínky. 
3. V objednávce je uvedeno časové období pro předběžný termín realizace díla. Ohledně tohoto termínu a trvání smlouvy platí pro provedení díla následující jednotná pravidla, pokud není stanoveno pro jednotlivé typy renovací jinak:
3.1. Definitivní termín odnášky (u dveří) od objednatele, dodávky a montáže díla, který spadá do časového období předběžného termínu realizace díla, sdělí zhotovitel objednateli nejpozději deset dnů předem, nedohodne-li se objednatel se zhotovitelem do té doby na jiném definitivním termínu pro provedení díla. Pokud zhotovitel neprovede dílo po písemném upozornění objednatele ani v dodatečné lhůtě dvou týdnů, a u dodávek označených jako „speciální“ čtyř týdnů od doručení takového upozornění, má objednatel právo od smlouvy odstoupit.
3.2. Nebude-li možné dodržet sjednaný termín pro provedení díla z důvodů, které zhotovitel nezavinil (například v případě opožděné dodávky materiálu a jiných plnění třetích stran – subdodavatelů) anebo v jiných případech, kdy zhotoviteli brání ve splnění povinnosti dočasně či trvale mimořádná nepředvídatelná a nepřekonatelná překážka vzniklá nezávisle na jeho vůli (tzv. vyšší moc), je zhotovitel oprávněn posunout termín provedení díla až do doby odpadnutí takovéto překážky, nejdéle však o šest týdnů. Po uplynutí této doby má objednatel právo od smlouvy odstoupit. Přeje-li si objednatel změnu stanoveného nebo dohodnutého definitivního termínu pro provedení díla, musí o tom informovat zhotovitele alespoň 24 hodin předem, jinak se na toto přání nebere zřetel. Posunout termín provedení díla za uvedené časové období je možné pouze jedenkrát, a to nejdéle o jeden měsíc.
3.3. Objednatel je povinen umožnit zhotoviteli řádné provedení díla v dohodnutém či stanoveném termínu a poskytnout zhotoviteli veškerou svou součinnost nezbytnou k realizaci díla. Jestliže v dohodnutém nebo stanoveném termínu zhotovitel zbytečně nezaviněně vyjede k provedení díla, je objednatel povinen nahradit zhotoviteli náklady cesty vyúčtované dle běžných tarifů spediční služby odpovídající typu použitého vozidla. Objednatel je však oprávněn prokázat, že skutečné náklady byly nižší. Právo zhotovitele na náhradu dalších škod tím není dotčeno.
3.4. Jestliže objednatel do osmi týdnů od stanoveného nebo dohodnutého termínu neumožní provedení díla, je zhotovitel oprávněn po předchozím upozornění a poskytnutí přiměřené dodatečné lhůty od smlouvy odstoupit. V tomto případě, jakož i v jiných případech, kdy okolnosti na straně objednatele zabránily možnosti dílo provést, je zhotovitel oprávněn požadovat dohodnutou odměnu sníženou o ušetřené náklady, nejméně však paušální odměnu ve výši 20 % z ceny díla včetně DPH.
3.5. Zhotovitel je oprávněn od smlouvy odstoupit, neuhradil-li objednatel zálohu na cenu díla, byla-li sjednána, do 10 dnů od uzavření smlouvy.
3.6. Zhotovitel je oprávněn odstoupit od smlouvy také tehdy, jestliže technické podmínky dané u objednatele, které nemohly být zjištěny i přes pečlivé posouzení při přijetí objednávky, činí provedení zakázky dle metody PORTAS nemožným. V tomto případě, zhotovitel obnoví původní stav, jestliže to bude technicky možné a ekonomicky únosné.
3.7. Odstoupení od smlouvy musí být učiněno vždy písemně. Účinky odstoupení od smlouvy nastávají okamžikem doručení odstoupení od smlouvy druhé smluvní straně.
4. Renovace dveří a domovních dveří. Potažení dveří umělými hmotami PORTAS bude provedeno metodou PORTAS. Objednatel souhlasí s tím, že dveřní desky budou předem upraveny a změněny dle podmínek metody (např. vyfrézování žlábků na dveřních deskách, odstranění profilů, vyjmutí starých skleněných výplní). Při poškození vyjmutých skleněných výplní, s výjimkou kytovaných skleněných výplní, zhotovitel nahradí objednateli škodu dle bodu 6. těchto VOP, avšak pouze tehdy, jestliže mají být znovu použity při renovaci dveří nebo mají-li být vráceny objednateli
a zhotovitel byl na tuto skutečnost prokazatelně předem upozorněn. Objednatel bere na vědomí, že u skleněných výplní, při kterých bylo použito kytu, je zachování skel z technických důvodů i při vynaložení maximální péče téměř nemožné, a proto objednatel nemůže požadovat po zhotoviteli náhradu škody při jejich poškození. 
Renovace zárubní. V případě, že si objednatel zvolí potažení zárubně metodou PORTAS, bude na zárubeň nalepena umělá hmota PORTAS; v případě výběru nasazovací zárubně objednatelem, bude na stávající zárubeň nasazena nová zárubeň PORTAS.
Renovace schodišť. Podle metody PORTAS bude odstraněna původní podlahová krytina a zbytky lepidla a povrch schodiště bude upraven tak, aby se schodiště dalo obložit a polepit materiálem PORTAS.
Renovace nábytku. Podle metody PORTAS budou u nábytku odstraněny staré čelní strany a na korpusu provedeny změny (např. našroubování nových pantů). 
Stropní podhledy. Podle metody PORTAS budou stropní podhledy namontovány do rámů z profilů na stěny nebo na strop. Tyto profily budou přišroubovány, takže při pozdějším odstranění profilů zůstanou díry po šroubech.
5. Objednatel je povinen prohlédnout si dílo při převzetí po jeho dokončení a přesvědčit se o vlastnostech a kvalitě díla. Nároky z vadného plnění je třeba uplatnit u zhotovitele neprodleně po jejich zjištění, nejpozději však do dvou let od předání díla. V případě vad platí dále následující ustanovení.
5.1. Zhotovitel vady opraví v přiměřené lhůtě. Pokud zhotovitel použil nové díly, pak je dle vlastního výběru opraví nebo vymění. Objednatel je povinen ve svých prostorách umožnit odstranění vad a odvoz poškozených dílů. Nezdaří-li se oprava nebo nepovede-li náhradní dodávka k odstranění zjištěných vad, a to ani napodruhé, považuje se vada za neodstranitelnou a objednatel je oprávněn od smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu z ceny díla.
5.2. Objednatel nemá nároky z vadného plnění, jestliže vada vznikla po předání díla nepřiměřeným zacházením nebo v důsledku přirozeného opotřebení.
5.3. Nepodstatné, obvyklé nebo technologicky podmíněné barevné odchylky nezakládají nároky objednatele z vad díla. Zhotovitel si vyhrazuje právo na provádění modelových a konstrukčních změn, především technických zlepšení.
6. Povinnost zhotovitele k náhradě škody - ať už plyne z jakéhokoli právního důvodu - se omezuje pouze na takovou škodu, kterou zhotovitel způsobil úmyslně, hrubou nedbalostí, nebo porušením povinností podstatných pro splnění účelu smlouvy, jestliže se na jejich splnění mohl objednatel spoléhat. Pokud se nejedná o škodu způsobenou úmyslně nebo hrubou nedbalostí, je nárok objednatele na náhradu škody co do výše omezen na škody, které nemohl zhotovitel podle zkušeností se srovnatelnými zakázkami považovat v okamžiku uzavření smlouvy nebo nejpozději v okamžiku porušení povinnosti za typické. Pokud povinnost zhotovitele k náhradě škody nevyplývá z porušení povinností podstatných ke splnění účelu smlouvy, na jejichž splnění mohl objednatel spoléhat, je odpovědnost zhotovitele za škody vzniklé v důsledku vad vyloučena. Nároky objednatele na náhradu škody způsobené vadou výrobku, či nároky na náhradu škody za způsobení újmy na zdraví a na životě tímto nejsou dotčeny.
7. Objednatel je povinen uhradit zhotoviteli vyčíslenou konečnou cenu po převzetí díla na základě faktury zhotovitele, která bude splňovat náležitosti daňového dokladu. Cena je splatná v hotovosti při převzetí díla anebo na základě faktury zhotovitele, byl-li tento způsob placení dohodnut při uzavření smlouvy. Zhotovitel je oprávněn uskutečnit dílčí dodávky ucelených částí díla dle objednávky a objednatel je povinen za takové dílčí dodávky zaplatit na žádost zhotovitele poměrnou část sjednané ceny díla s přihlédnutím k vynaloženým nákladům.
8. V případě prodlení objednatele s úhradou ceny díla je objednatel povinen zaplatit zhotoviteli úrok z prodlení ve výši 0,1 % z dlužné částky za každý, byť započatý, den prodlení.
9. Zhotovitel je oprávněn započíst jakékoli své pohledávky vzniklé na základě této smlouvy nebo v souvislosti s ní proti jakýmkoli pohledávkám objednatele, a to bez ohledu na lhůtu jejich splatnosti. Pohledávky zhotovitele jsou způsobilé k započtení i v případě, že se jedná o pohledávky nejisté či neurčité, a to až do okamžiku, kdy se zhotovitel dozví o podání žaloby na určení neexistence takové pohledávky objednatelem. Objednatel není oprávněn bez písemného souhlasu zhotovitele započíst jakékoli své pohledávky vůči zhotoviteli, ani jakékoli částky zadržovat, a to ani v případech existence nároků z vad díla.
10. Veškeré spory vzniklé ze smlouvy nebo s ní související mezi zhotovitelem a objednatelem, jehož bydliště je v době uzavření této smlouvy v České republice, budou vždy rozhodovány příslušnými soudy České republiky.
11. Smlouva se řídí příslušnými ustanoveními občanského zákoníku a zavazuje strany až do úplného zániku všech práv a povinností smluvních stran ze smlouvy vyplývajících.

II. Zvláštní ustanovení o smlouvách uzavíraných se spotřebiteli
1. Tato část VOP se použije na případy, kdy smlouvu uzavírá se zhotovitelem spotřebitel, tj. osoba jednající mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo samostatného výkonu svého povolání. Ustanovení této části VOP mají v těchto případech před ustanoveními části I. těchto VOP přednost.
2. V případě vadného plnění má objednatel následující práva a povinnosti (nároky) z vad:
2.1 Objednatel je oprávněn uplatnit u zhotovitele právo z vady, která se vyskytne v době dvaceti čtyř (24) měsíců od převzetí díla. Projeví-li se vada v průběhu šesti (6) měsíců od převzetí, má se za to, že dílo bylo vadné již při převzetí.
2.2 Objednatel může požadovat odstranění vady opravou anebo dodal-li zhotovitel nové díly, výměnou vadného dílu; právo výběru náleží objednateli. V případě opakovaného výskytu vady po opravě nebo pro větší počet vad může objednatel od smlouvy odstoupit. Neodstoupí-li objednatel od smlouvy anebo neuplatní-li právo na opravu či výměnu, má právo požadovat přiměřenou slevu z ceny. Článek 5.1 těchto VOP se nepoužije.
3. Ustanovení článku 6 a článku 9 druhá a třetí věta těchto VOP se nepoužije.
4. Je-li smlouva uzavřena distančním způsobem (tj. za pomoci prostředků komunikace na dálku) anebo mimo prostor obvyklý pro podnikání zhotovitele, platí dále následující podmínky:
4.1 Objednatel má právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od jejího uzavření. Součástí smlouvy je vyplněné vzorové poučení o možnosti odstoupení od smlouvy, které se nachází na zadní straně objednávky. Vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy je k dispozici na internetových stránkách: www.renovace-novak.cz
4.2 Objednatel bere na vědomí, že zhotovitel začne s realizací díla podle smlouvy až po uplynutí lhůty pro odstoupení od smlouvy podle části II. článku 4.1 těchto VOP. Před uplynutím této lhůty začne zhotovitel s plněním pouze na základě výslovné žádosti objednatele. Žádost objednatele se podává zaškrtnutím příslušného políčka na objednávce. V případě, že objednatel odstoupí od smlouvy podle části II. článku 4.1 těchto VOP, uhradí zhotoviteli poměrnou část sjednané ceny za plnění poskytnuté do okamžiku odstoupení od smlouvy.

Objednatel bere na vědomí a souhlasí s tím, že údaje jím uvedené v objednávce budou zhotovitelem uchovávány a dále zpracovávány a používány pro obchodní a marketingové účely zhotovitele, a to po dobu 20 let od uzavření zakázky. S tímto zpracováním osobních údajů může objednatel vyslovit kdykoli svůj nesouhlas, aniž by tím byl jakkoli znevýhodněn. Nesouhlas objednatele je nutné zaslat písemně na adresu zhotovitele uvedenou v objednávce.


 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky